Zistili sme, aká je najlepšia kĺbová výživa pre športovcov

Bolesti kĺbov sú veľmi nepríjemné a dokážu významne znížiť celkovú kvalitu života, preto je lepšie predchádzať im. Ak hľadáte prípravky, ktoré vám pomôžu odstrániť problémy s kĺbmi, prípadne svoje kĺby pravidelne zaťažujete športovou aktivitou a máte záujem o predchádzanie vzniku bolestí, ste tu správne. V dnešnom článku vám poradíme, aká je najlepšia kĺbová výživa pre športovcov.

Zistili sme, aká je najlepšia kĺbová výživa pre športovcov

Kĺbová výživa môže mať rozličné podoby

Na trhu sa môžeme stretnúť s viacerými druhmi výživových doplnkov v rôznorordých formách. Kĺbová výživa sa často vyskytuje vo forme práškov, pudingov, tyčiniek, tabliet, kapsúl či nápojov a vyznať sa medzi nimi môže byť mimoriadne náročná úloha. Nezriedka sa stáva aj to, že sa necháme ovplyvniť reklamou a siahneme po neúčinnom alebo málo účinnom doplnku.

Dôvody, pre ktoré sa športovec rozhodne kúpiť si kĺbovú výživu, môžu byť rôzne. Bežne sa však stáva, že mnohí tréneri a atléti, začínajúci či pokročilí, zbytočne podceňujú výživu kĺbov a potom sú prekvapení z následkov. Vo väčšine prípadov sa športovec rozhodne siahnuť po nejakej forme výživy na kĺby  až vtedy, keď pociťuje pichanie v kĺboch, bolesti, praskanie, prípadne iné formy nepohodlia či obmedzenia v pohybe.

Kedy je najlepšie siahnuť po kĺbovej výžive

Ak uvažujete nad tým, že začnete užívať nejakú kĺbovú výživu, zrejme patríte k tým, ktorých už pravdepodobne trápia nejaké ťažkosti, najmä ak aktívne pestujete nejaký druh športu, pri ktorom sú kĺby pravidelne zaťažované. Rozhodne by ste však o kĺbovej výžive mali pouvažovať, ak  máte nasledovné ťažkosti:

  • artróza – degeneratívne ochorenie kĺbov, patriace spolu s osteoartrózou, postihujúcou i kosti k najčastejším chorobám kĺbov. Vplyvom úbytku chrupavkového tkaniva a zmien na väzoch, kostiach a kĺbových puzdrách dochádza k bolestivej deformácii kĺbov a výraznému obmedzeniu pohyblivosti.
  • reumatoidná artritída – ide o zápalové ochorenie autoimunitného charakteru, spôsobujúce bolesti kĺbov. Často sa objavuje i v mladšom veku, predovšetkým u žien. Ochorenie má chronický charakter a vyznačuje sa tým, že nie je možné ho úplne vyliečiť, takže liečba prebieha doživotne.
  • osteoporóza – ide o ochorenie kostí, nie kĺbov, charakterizované úbytkom kostnej hmoty a poruchami kostnej štruktúry. Ľudia trpiaci týmto ochorením sú náchylnejší na prasknutia a zlomeniny kostí.

Zistili sme, aká je najlepšia kĺbová výživa pre športovcov

Okrem odporúčame vo zvýšenej miere dbať o výživu kĺbov a chrupaviek v prípade, že:

  • pravidelne beháte (krátke i dlhé trate)
  • posilňujete
  • venujete sa vzpieraniu a zdvíhate ťažké váhy

UniqueFit radí: Bez ohľadu na to, či patríte do jednej alebo do druhej skupiny, výživa pre kĺby by mala byť kvalitná a účinná.

Najlepšia kĺbová výživa sa skladá z týchto zložiek

  • Glukosamín sulfát– je jednou z najdôležitejších látok kĺbovej chrupavky. Podporuje jej regeneráciu a zaisťuje správnu funkciu kĺbov, znižuje bolestivosť a stuhnutosť kĺbov, stimuluje regeneráciu spojivového tkaniva a podporuje rekonštrukciu kĺbovej chrupavky.
  • Chondroitín sulfát– jedna zo základných zložiek kĺbovej chrupavky. Jeho prítomnosť v prípravku má pozitívny vplyv na výživu kĺbov, ktoré nemajú typický obehový systém. Prispieva k zlepšeniu ich pružnosti a tým aj odolnosti voči tlaku. Jeho nedostatok v kĺboch môže viesť k ireverzibilnému poškodeniu buniek chrupavky, degenerácii alebo osteoartritíde.
  • MSM (Methylsulfonylmethan) –  je vynikajúcim zdrojom organickej síry. Umožňuje rýchlejšiu regeneráciu tkaniva, má posilňujúce účinky na šľachy i väzy a zlepšuje pružnosť chrupavky. Okrem toho sa podieľa na syntéze kolagénu a keratínu, ktoré sú základom pre správnu funkčnosť a rýchle zotavenie nielen kĺbov, ale aj pokožky, vlasov a nechtov.

Výživový doplnok na kĺby v podobe kapsúl

6PAK Nutrition JOINT PAK je prípravok určený pre najnáročnejších športovcov. Má významný vplyv na kĺby a celú pohybovú sústavu a ponúka všetko potrebné pre rýchle zotavenie kĺbov a väzov po fyzickej záťaži. Je mimoriadne účinný aj v prípade zranenia, pretože jeho užívaním sa skracuje čas potrebný na návrat do pôvodnej formy. Okrem glukosamín sulfátu, chondroitín sulfátu a MSM obsahuje i výťažok z Boswellia serrata, ktorý je zdrojom hodnotnej kyseliny boswelovej, podporujúcej rýchlu regeneráciu a zníženie rizika bolestivého zranenia.

Zistili sme, aká je najlepšia kĺbová výživa pre športovcov

Kĺbová výživa v podobe balíčkov tabliet a toboliek

Biochemici a dietológovia už v roku 1981 zistili, že balíčky naplnené kombináciou tabliet a toboliek, sú vynikajúcim spôsobom podávania doplnkov výživy. Balíčky sú samostatne oddelené, takže potrebné množstvo účinných látok môžete prijať bez akýchkoľvek omylov. Ak vám záleží na kvalitnej suplementácii výživy pre kĺby, jedným z odporúčaných výrobkov je aj Universal Animal Flex 44.

Táto unikátna kĺbová výživa vo forme balíčkov zásobuje kĺby dôležitými látkami, ako je glukosamín (dva druhy), MSM a chondroitín, ktoré chránia kĺby pred poškodením, posilňujú a regenerujú chrupavky a šľachy. Výživné látky, ktoré prípravok Universal Animal Flex obsahuje, sa rýchlo vstrebávajú a sú účinné pri regenerácii. Tento produkt je určený najmä športovcom, kulturistom a powerlifterom, pretože pri týchto činnostiach sa najviac opotrebúvajú väzy, šľachy a chrupavky. Často ho však užívajú aj ľudia, ktorí majú problémy s kĺbmi a väzivami.

Lucia

Lucia

New Letter

Kategórie článkov

CLOSE

Kategórie produktov

Add to cart