Zaručene najlepší doplnok pre vaše svaly a výkonnosť.

V dnešnej dobe máme už suplementov od výmyslu sveta.Každý chce mať ten najlepší,ktorý mu zaručí najlepšie výsledky s najmenším podielom námahy.Niektorí už pochopili že to takto nefunguje.Je tu však jeden doplnok,ktorý ti dokáže pomôcť viac ako si myslíš.

Tak ktorý doplnok si myslíte že to je?…Je to kreatín.Tí ktorý uhádli ho zrejme majú v poličke,a tí ktorí nie si ho môžu v našom e-shope zakúpiť. 😉

Čo je to vlastne kreatín?

Kreatín je aminokyselina zložená z arginínu,glycínu a methionínu.Kreatín sa prirodzene nachádza v ľudskom tele a pomáha svaly zásobovať energiou.Kreatín v podstate pôsobí na rýchlejšie obnovenie zásob ATP,ktoré bunky využívajú na generovanie energie pre svalovú prácu.

Telo si denne vytvorí približne 1-2 gramy kreatínu z prijatej potravy.Tento proces je však zložitý a zbytočne zaťažuje organizmus.Ako príklad uvedie,kilo mäsa obsahuje približne 5 gramov kreatínu.Viete si predstaviť,aké by to bolo stráviť 1 kg mäsa.

Toto množstvo vytvoreného kreatínu pre 80% ľudí je nedostatočné.Dvojnásobne to platí pre vegetariánov,ktorí nejedia žiadnu živočíšnu potravu.Kvôli tomu človek nemôže využiť plný potenciál tejto aminokyseliny.

Prečo by som mal užívať kreatín?

Hlavný dôvod prečo ho užívať je že sa zlepší syntéza bielkovín,čiže rast svalov a lepšia regenerácia.Následkom tohto môžeš trénovať tvrdšie,čo prinesie výrazné zvýšenie sily.Zvyšuje energetické zásoby buniek a preto môžeme trénovať dlhšie s vyššou intenzitou.

Pôsobí na srdce a na jeho funkcie,čím ho chráni pred prípadným zlyhaním z neúmernej fyzickej aktivity. Chráni nervovú sústavu a znižuje úroveň depresie.Je dokázané že zlepšuje pamäť a omladzuje pokožku.

Ako dávkovať kreatín?

Odporúčané dávkovanie je 5-10 gramov denne,v závislosti od hmotnosti.Nepotrebuje také isté množstvo kreatínu 70 kilový atlét ako 100 kilový atlét.

Kreatín sa užíva zväčša s určitým množstvom sacharidov(maltodextrín,dextróza,pomarančový džús) alebo z množstvom srvátkovej bielkoviny.Dôvod je taký že sa po prijatí takýchto živín zvýši inzulín.Takto sa rýchlejšie dostane kreatín do svalovej bunky,kde je potrebný.

Určite ste sa stretli s aplikovaním nasycovacej fázy.Podľa štúdií žiadny výkonnostný rozdiel nezistili.Jediná výhoda je že sa telo pri tejto možnosti nasýti kreatínom skôr.Takto je nárast sily a hmotnosti v prvých týždňoch užívania výraznejší.Výsledný efekt je však rovnaký.

Zaleje ma vodou alebo priberiem tuk počas užívania?

Áno aj nie.V tomto prípade záleží od vášho prístupu k celej suplementácií kreatínom.Ako som spomenul vyššie kreatín sa užíva so sacharidmi alebo bielkovinami.Ako vieme sacharidy na seba viažu vodu v pomere 1:4,na jeden gram sacharidov asi štyri gramy vody.

Do našich buniek tiež nemôžme napratať enormné množstvo energie.Ťakže ak sme so sacharidmi zdržanlivejší,dostaneme vodu do buniek a naše svaly budú vyzerať väčšie,guľatejšie a nebudeme zaliatý.

Ak však berieme “objemovku” ako “zjedz koľko vládzeš”,nemôžme sa čudovať že vyzeráme ako vyzeráme.Najprv sa prebytočná voda začne ukladať v podkoží a neskôr nevyužitý glykogén v podobe sacharidov sa premení na tuk.A to veru nechceme.Ako si zostaviť stravovanie nájdeš v tomto článku.

Aká forma kreatínu je najlepšia?

Z mojej osobnej skúsenosti a skúsenosti mnohých športovcov a odborníkov viem,že najlepšia forma je v podobe Kreatín monohydrátu,v čistote “creapure”.S týmto kreatínom je vykonaných najviac testov a štúdií,ktoré potvrdzujú jeho účinnosť.Je v podstate aj najlacnejší zo všetkých verzií ktoré trh ponúka.

Niektorým však klasická forma kreatínu nevyhovuje a trh prišiel z mnohými verziami.Kreatín malát,sa líši od monohydrátu tým že je doň pridaná molekula kyseliny jablčnej pre lepšie vstrebávanie.Neochutené práškové verzie sú však veľmi horké a chuť je otrasná.

Kreatín HCL je naviazaný na kyselinú chlorovodíkovú.Kreatín pH-X má upravené pH,pre lepší prechod tráviacim traktom.Na trhu je obrovské množstvo kreatínových zmesí,ktoré môžete vyskúšať a zistiť ktorá je pre vás tá najlepšia.

Ak ste ešte neobjavili tento zázračný doplnok,skúste si ho vyskúšať na pár týždňov.Uvidíte ten zásadný rozdiel na vašom výkone.Určite si ho zamilujete.Vybrať si ho môžte v našej ponuke.

Antonio

Antonio

New Letter

Kategórie článkov

CLOSE

Kategórie produktov

Add to cart