Vyformujte telo: cviky na problémové partie pre ženy

Ach tie ženské problémové partie…ženy vždy hľadajú nejaký spôsob, zázračný cvik alebo diétu, ako ich vylepšiť. Rozloženie tuku na tele a tvar postavy je do veľkej miery ovplyvnený genetikou, no so správnou stratégiou sa dajú vypracovať akékoľvek krivky.

Problémom pritom nemusí byť len prebytok tuku. Aj chudé ženy môžu mať problém s ochabnutými partiami, ktoré chcú spevniť a pekne vyformovať. Tak poďme na to.

V prvom rade si treba uvedomiť, že precvičovanie problémových partií vám pomôže svaly spevniť a pekne vytvarovať.  No ďalším nemenej dôležitým faktorom pre váš úspech je aj dostatočný kardio tréning a strava. Ak budú vaše svaly obalené tukom, nikto ich neuvidí. Zo samotného opakovania brušákov ešte nikto vyrysované kocky na bruchu nezískal.

Našťastie všetko ide ruka v ruke. Čím viac svalovej hmoty si vybudujete, tým viac energie dokáže vaše telo spaľovať. S pridaním kardio tréningu a správne zloženej stravy svoj cieľ určite dosiahnete.

Za svoje problémové partie ženy najčastejšie považujú brucho, boky, nohy a prípadne aj paže. S týmito cvikmi ich premeníte na pevné a pekne tvarované krivky.

Cviky na brucho

Zaraďte cviky, ktoré precvičia všetky partie brucha a zapoja čo najviac svalov. Je tiež dobré uvedomovať si svoje brušné svalstvo počas dňa a zapájať ho aj do bežných úkonov, napríklad pri chôdzi, sedení alebo pri upratovaní. Myslite tiež na správne držanie tela, ktoré taktiež pomáha nadobudnúť štíhly pevný pás.

Cviky na nohy a zadok

Medzi najúčinnejšie cviky na vytvarovanie stehien a zadku patria drepy a ich obmeny, výpady alebo mostík. Vo fitness centre tiež môžete využiť cvičenie na strojoch alebo so závažiami, vďaka čomu bude tréning ešte intenzívnejší. Dôležité je cviky obmieňať a postupne zvyšovať záťaž, aby bolo pre vaše svaly cvičenie stále novou výzvou.

Cviky na štíhlejšie paže

Ochabnuté paže vám pomôžu vytvarovať cviky so závažiami, ktoré vaše ruky zacielia z rôznych uhlov. Nemusíte sa báť “veľkých svalov” na rukách. Posilnením svojich paží ich krásne spevníte, vytvarujete a zbavíte sa nepekného tuku. A sezóna odhalených ramien v krátkych tričkách sa môže začať 😉

Kardio tréning, ktorý spaľuje tuk

Nie je kardio ako kardio. Nestačí stráviť hodinu na eliptickom trenažéri a pri pokojnom tempe sledovať telku. Cieľom kardio tréningu je dosiahnuť tepovú frekvenciu, pri ktorej budete spaľovať tuk. Dosiahnuť to môžete napríklad striedaním intenzity kardio tréningu alebo aplikovať HIIT tréning, ktorý udržuje spaľovanie tuku na maxime.

Pomocníci, ktorí vám pomôžu schudnúť

Svoju snahu môžete podporiť napríklad komplexným spaľovačom tuku, ktorý funguje na viacerých frontoch. Často sú tieto prípravky zložené z účinných navzájom sa doplňujúcich a podporujúcich zložiek, ktoré sú spolu ešte silnejšie.

Spaľovače tuku pomáhajú premieňať tuk na využiteľnú energiu a tak počas cvičenia ešte ľahšie a účinnejšie spaľujete. Okrem toho často obsahujú aj látky, ktoré odďaľujú pocit hladu alebo pomáhajú telu zbaviť sa prebytočnej vody.

Ďalším skvelým pomocníkom je proteínový prášok, ktorý pomôže doplniť potrebné bielkoviny do svalov. Dostatočný príjem bielkovín je potrebný pre budovanie svalovej hmoty a tiež zabráni tomu, aby ste ju strácali. V prípade, že potrebujete schudnúť rýchlejšie je možné ním napríklad nahradiť večerné jedlo.

A kto je tretím pomocníkom, ktorý vám pomôže schudnúť? Jednoznačne osobný tréner. Ak neviete, ako začať, ako cvičiť alebo ako sa vhodne stravovať, oplatí sa hneď na začiatku obrátiť na odborníka, ktorý vás bude viesť tou správnou cestou k cieľu.

Osobný tréner vám nastaví tréning presne na mieru a postupne ho upraví podľa vašich pokrokov a potrieb. Napríklad ak máte väčšiu dolnú polovicu tela, opticky môžete postavu vyladiť aj zaradením cvikov na posilnenie hornej časti tela. No napadlo by vám to?

Tréningový plán, osobný tréning alebo jedálniček na mieru si môžete objednať aj cez našu stránku. Neváhajte sa na nás obrátiť s vašimi otázkami.

Lívia Šuľová

Lívia Šuľová

New Letter

Kategórie článkov

CLOSE

Kategórie produktov

Add to cart