Prečo vlastne začať zdravšie žiť?

zdravy-zivotny-styl-nestandard2Otázka ktorá sa naskytla v úvode článku viacero odpovedí,pretože zdravý životný štýl prináša pozitíva vo viacerých smeroch života.Poďme si teda vymenovať zopár z nich.

1.Psychika

Tým že sa budete zdravšie stravovať a pravidelne hýbať pri nejakej športovej aktivite,sa vám vaše telo aj mozog len poďakujú.Po fyzickej aktivite vo vašom tele stúpne hladina endorfínov,to sú hormóny ktoré zapríčiňujú pocit šťastia.A kto by predsa nechcel byť šťastný.Šťastný a usmievavý ľudia sami seba vnímajú lepšie,čím majú zdravšie sebavedomie a takpovediac to majú v niektorých situáciach ľahšie.

2.Zlepšenie dĺžky a kvality života

Zdravý životný štýl zanechá na vašom tele pozitívne zmeny.Zlepší sa krvný tlak,hladina cholesterolu a krvného cukru.Zníži sa prekyslenie organizmu z presladených a technologicky spracovaných potravín,a to znamená menej živnej pôdy pre rôzne baktérie,plesne a zápaly ktoré len zaťažujú náš organizmus.Menej baktérií v ústnej dutine znamená krajší a zdravší chrup,pretože zubný kaz sa tvorí z baktérií ktoré sa živia prevažne cukrom.Tým nechcem povedať že vám to zaručí 10 či 20 rokov života navyše.Ale tým,že človek ma viac energie a je celkovo spokojnejší si zaručí energickejší život aj do staroby,ak pri ňom samozrejme zotrvá.

3.Výzor

Posledná vec ktorá mi zatiaľ napadá a pre niektorých asi aj najdôležitejšia je lepší výzor.Človek schudne,získa viac atraktívnejšiu postavu a zovňajšok.Zlepší sa mu pleť,pokožka,stratí nejaké tie tukové vankúšiky,ktoré mu doteraz vadili a obmedzovali ho v spoločnosti a spevní si postavu.

Takže to sú hlavné dôvody čo sa zmení vo vašom živote ak začnete zdravšie žiť.Nikde nieje napísané že musíte chodiť do fitness centra a trápiť sa zo závažím,aj keď je to podľa výskumov najefektívnejšie,pretože najaktívnejšia hmota sú svaly a spaľujú veľké množstvo energie,ale o tom nabudúce.Nájdite si niečo čo vás bude baviť prechádzky v prírode,beh s kamarátkou,tanec,jogging,proste niečo kde sa budete hýbať a budete mať z toho radosť.Vytrvajte a výsledky sa dostavia. 🙂

 

Zdieľať

Antonio

Antonio

New Letter

Kategórie článkov

CLOSE

Kategórie produktov

Add to cart