Ako znova nezlyhať pri novoročných fitness predsavzatiach.

Začal sa nám nový rok,plný nových predsavzatí a množstva výziev.Náš fitness svet nieje žiadnou výnimkou a možno sa tu nachádza ešte viac zlyhaní ako v ktoromkoľvek inom svete.Január prináša do všetkých fitness centier plno nových tvári ktorý sa rozhodli urobiť niečo so svojou neuspokojivou postavou.

Muži chcú nabrať kilá ťažkých svalov a ženy naopak, zbaviť sa nepekne vyzerajúcej faldy tuku a ukázať tak o čosi ženskejšiu sexi postavu. Avšak problém nastáva keď nás novoročná motivácia po mesiaci začína opúšťať a my nevidíme také výsledky aké sme si na začiatku predstavovali.Hneď na začiatok chcem povedať že žiadne zázraky ani rýchle typy sa v tomto článku nedozviete,na to sú tu ženské časopisy alá madam Eva, ktoré vám určite poradia ako sa za mesiac dostať do formy.

Takže aby sme si to vyjasnili,ukážeme si ako si vytvoriť plán s ktorým si pomaly ale isto vybudujete návyk a tým dotiahnete do konca všetko čo ste si predsavzali,nech je to v akejkoľvek oblasti,či už v živote alebo v športe.Tu je prvý z nich.

trening-periodizacia-99540090

Robiť veľké zmeny v malých krokoch

Všetko čo nemá presne určený cieľ a presne kroky podľa ktorých postupujete je len sen.Nato aby ste si však ten sen uskutočnili,potrebujete mať do detailu vymakaný plán,podľa ktorého sa daný sen splní.

V tomto veľa ľudí robí chybu,povedia si čo chcú dosiahnuť,ale nemajú žiadny plán.Robia veci náhodne a preto rýchlo skončia.Keďže nemajú podľa čoho vyhodnocovať či pokročili alebo stoja na mieste.

Môže to znieť staromódne,ale napísať si svoje malé ciele na papier je naozaj účinné.Ak si rozpíšete svoj veľký cieľ na malé kúsky a postupne si ich budete plniť,tak vás bude motivácia držať dlhšie,pretože sú to ľahšie splniteľné ciele a keď ich dokončíte,znova vás to nakopne k dalšiemu kroku.

Takto svoj veľký cieľ splníte ľahšie a budete motivovaný dlhšie.Je to skvelý spôsob ako zostať dlhšie sústredený a neskončiť príliš skoro,kvôli tomu že nevidíte žiadny pokrok.

Trénujte s väčšou intenzitou

Mnoho ľudí, ktorí prídu na nový rok do fitka sa len tak poflakujú.Nevedia čo majú cvičiť,nevedia ako majú cvičiť,nevedia v podstate nič.Niečo odkukajú od ostatných,niečo zas nájdu na internete a to je asi tak všetko.Asi vám “dopne” že s takýmto prístupom,človek ani žiadne výsledky očakávať nemôže.Ak sa to niekomu podarí,je to zrejme talent ako Phil Heath.

Takže vráťme sa znova na zem.Ak ste sa našli v predošlom scenári,tak si radšej nájdite trénera,nech vám ukáže kde,čo,ako,prečo a podobné omáčky okolo toho.Už len to že si niekoho zaplatíte,bude záväzok,že tam nejaký čas vydržíte chodiť a neskončíte hneď po prvom týždni.

No a pre tých ostatných,ktorí to už zrejme skúšajú každý rok,alebo sezónne vždy pred letom a na nový rok,mám riešenie.Skúste sa vykašlať na debatný krúžok zo známymi medzi sériami a skúste to brať trochu vážnejšie.Ak skrátime dĺžku tréningu z dvoch hodín len na jednu hodinu,samozrejme tým musíme vynechať keci s “kamošmi”,tak vám garantujem že výsledky tu budú skôr ako Veľká noc.

Takže tú intenzitu môžeš zvýšiť dvoma spôsobmi.Prvý je že skrátiš tie prestávky,ktoré sú také dlhé že by som si stihol aj kávu dať.A druhý je že zvýšiš tréningové váhy.Dámy sa tiež nemusia báť cvičiť s váhami.Už si sa niekedy dostala do formy hodinami kardia na páse? Nie ? Tak vidíš.Musíš cvičiť správne,nie dlho.

Správne nastavenie mysle pred tréningom

Presne tak,aj na tréning sa musíš správne nastaviť.Ak tam prídeš len tak,nemáš žiadny cieľ ktorý chceš prekonať,tak tam ideš v podstate len tak a aj tvoj tréning bude štýlom len tak.Len tak zdvihnem toto,len tak zdvihnem tamto a len tak s tým potom skončím,lebo to nemá zmysel.

Zmysel tomu musíš dať ty,samé sa to predsa neurobí.Musíš si pred tréningom predstaviť čo budeš cvičiť,ako sa budeš pri tom cítiť a čo ti to v konečnom výsledku prinesie.Aj sám Arnie si predstavoval,ako sa každým cvikom,formuje jeho telo do výslednej podoby na Mr.Olympia.A to isté musíš urobiť aj ty.Aké jednoduché,že?

Musíš si však prispôsobiť aj stravu pred tréningom.Nieže budeš olovrantovať hodinu pred tréningom a potom sa sťažovať že ti je nejak ťažko.Ako bude vyzerať tvoj nasledujúci deň,musíš vedieť už večer pred tým.Drobné zmeny sa vždy prihodia,to je predsa normálne,nemôže sa však stať že plánuješ trénovať o 6,a nakoniec pôjdeš o 4,lebo musíš ísť do kina.Takto sa narúší tvoj harmonogram a je dosť možné že nakoniec ani cvičiť nepôjdeš,čo bude nakoniec aj škoda,samozrejme pre teba.

98_Vizualizaciou-k-uspechu-Prepojenie-tela-a-mysle

Obklop sa ľudmi s rovnakými cieľmi

Nie nadarmo sa hovorí že si priemer piatich ľudí s ktorými sa stretávaš.Ak ste obklopení ľudmi s určitým životným štýlom a je ich v tvojom okolí prevaha,vtiahne vás to.Ľudia majú tendenciu niekde zapadnúť a byť súčasťou komunity.Tak prečo to nevyužiť vo svoj prospech?

Tým že sa stýkate s ľudmi ktorý už nejaký ten piatok na sebe tvrdo makajú,máte možnosť si pýtať od nich radu a tým zlepšiť vaše tréningové snaženie.Možno spoznáte niekoho kto bol na tom rovnako ako vy a teraz je z neho kráľ či kráľovna miestneho “fitka”.To vás samozrejme nakopne a budete makať ako fretka.

Odškrtávať si splnené kroky

Určite váš zoznam nemá len jednu položku.Takže ak ste si ho dobre napísali a idete bod po bode,tie splnené by ste si mali odškrtnúť alebo odfajknúť,aby ste sa už ku ním nemuseli vracať a zbytočne vás nerozptyľovali.

Takto v podstate získate aj viac času,ktorý dokážete efektívne investovať do zmysluplnejších vecí.Takto keď sa o pár mesiacov pozriete na svoj splnený zoznam,budete sa seba právom hrdí.

 

Takže,ak chceš dotiahnuť svoje (nielen) novoročné predsavzatia do konca,teoreticky by ti mal tento článok pomôcť.Prakticky to však stále zostáva na tebe a na tvojom odhodlaní zo sebou niečo urobiť.Takže aj keby tu napíšem najlepší motivačný prejav,nemusí ti to priniesť vôbec nič.Aj keď nikdy nevieš.

Antonio

Antonio

New Letter

Kategórie článkov

CLOSE

Kategórie produktov

Add to cart