Fitness pomôcky na cvičenie, ktoré vám nesmú chýbať

Ak to s cvičením myslíte naozaj vážne, oplatí sa vám investovať do niektorých pomôcok na cvičenie. Okrem toho, že spríjemnia domáce cvičenie, spestria ho a významne tiež rozšíria škálu cvikov, ktoré vďaka nim môžete vykonávať. Splňte si svoj sen o vyšportovanej postave rýchlejšie a efektívnejšie. Prezradíme vám, ktoré fitness pomôcky na cvičenie rozhodne musíte mať.

Fitness pomôcky na cvičenie, ktoré vám nesmú chýbať

Ako si vybrať vhodné pomôcky na cvičenie

Výber vhodných pomôcok na cvičenie by nemal byť podmienený a ovplyvnený iba chvíľkovým nadšením. Naopak, nákupu by malo predchádzať rozumné zváženie dostupných možností a následná praktická voľba. Oplatí sa vziať pri tom do úvahy aj nasledovné rady:

  • vyberajte si pomôcky na cvičenie, ktoré sú naozaj efektívne
  • porovnávajte nielen ceny, ale aj kvalitu materiálu, z ktorých sú doplnky na cvičenie vyrobené
  • vopred si stanovte, ktoré svalové skupiny chcete posilňovať a podľa toho vyberajte aj vhodné fitness pomôcky
  • neváhajte a poraďte sa aj s trénerom

Gumový expandér posilní chrbát, ruky i nohy

Medzi veľmi obľúbené pohybové aktivity patrí aj cvičenie s gumovým expandérom, ktorý dokáže zaťažiť rôzne svalové skupiny naraz, čím dosiahnete výborný výsledok. Skladá sa z dvoch strún, ktoré sú pripojené k dvom držiakom zo špeciálneho plastu. Považuje sa za vynikajúceho pomocníka aj pre ľudí, ktorí absolvujú rehabilitácie po ťažkom úraze a postupným zaťažovaním sa snažia dostať svoje svaly opäť do formy. Pri tomto type fitness pomôcky je dôležité uvedomiť si, na čo presne plánujete gumový expandér na posilňovanie používať.

Fitness pomôcky na cvičenie, ktoré vám nesmú chýbať

Vo všeobecnosti platí pravidlo, že expandéry alebo gumy s malým odporom sú ideálne pre začiatočníkov, ktorý s cvičením práve začínajú, ako aj pre ľudí, ktorí podstupujú rehabilitáciu. Gumy so silným odporom sú zase vhodné pre tých, ktorí sa cvičeniu venujú už dlhší čas a zameriavajú sa na precvičenie veľkých svalových partií, ku ktorým sa zaraďuje napríklad chrbát či svalstvo dolných končatín. Sú tiež vhodné na precvičenie horných končatín alebo skupín svalov na chrbte.

Masážny valec na uvoľnenie i posilňovanie

Masážny valec je považovaný za revolučné zariadenie, ktoré kombinuje výhody masírovania a cvičenia. Bol navrhnutý špeciálne pre športovcov a všetkých ľudí, ktorí chcú na sebe pracovať a zlepšiť si vzhľad a zdravie. Valec sa využíva predovšetkým pri cvičení pilates, jógy, core trainingu, ale taktiež pri posilňovaní celého tela.

UniqueFit radí: Masážny valec Laubr Yoga Roller je v súčasnej dobe najkomplexnejší a najuniverzálnejší tréningový nástroj na trhu.

Vďaka penovým vrúbkom sa dá valec využívať aj na uvoľnenie svalov či dokonca hĺbkovú masáž, prípadne stabilizačné cvičenie. Okrem bežne vykonávaných cvikov môžete penový valec využiť aj na precvičovanie telesného stredu (tzv. jadra) a tým výrazne posilniť stabilizáciu svalstva v oblasti trupu a panvy. Cvičenie na jóga valci pomáha pri zmierňovaní následkov stresu, odstraňovaní svalového napätia a psychickej nerovnováhe. Ako fitness pomôcka je neoceniteľný pri odstraňovaní bolestí chrbta a kĺbov a spevňovaní postavy.

Fitness pomôcky na cvičenie, ktoré vám nesmú chýbať

Fitness pomôcky na pilates precvičia celé telo

Pilates nie je v zozname cvičení žiadnou novinkou a tak sa niet čo čudovať, že si získal už celé zástupy priaznivcov, ktorí sa mu s nadšením venujú. Toto cvičenie je vhodné aj pre tých, ktorí doteraz športu či cvičeniu veľmi neholdovali, alebo aj pre tých, ktorým momentálny zdravotný stav nedovoľuje príliš energický pohyb. Pomáha spevniť svaly panvového dna, posilniť svaly brucha či chrbta, takže cvičením získate lepšie vyrysované svaly, pružnosť tela a lepší pocit zo seba.

Pomalšie, no o to náročnejšie cvičenie si môžete ešte zintenzívniť s pomocou vhodných fitness pomôcok. Napríklad set na pilates 6 v 1 Body Sculpture BB677 obsahuje všetko, čo potrebujete, aby ste mohli cvičiť pilates aj doma. Vďaka rôznym doplnkom na cvičenie, ktoré sada obsahuje, môžete vykonávať viacero rôznych cvikov a trénovať hlavné skupiny svalov najmä v hornej časti tela.

Tip: Fitness pomôcky na pilates vám umožnia objaviť nový a najmä osvedčený spôsob, ako dosiahnuť štíhlu líniu a zostať vo forme.

Lucia

Lucia

New Letter

Kategórie článkov

CLOSE

Kategórie produktov

Add to cart