Fitness oblečenie pre ženy – čo NAOZAJ potrebujem?

Pokiaľ sa stala posilňovňa vašim druhým domovom a trávite v nej veľa času, nemôžete opomenúť fitness oblečenie, v ktorom sa budete cítiť komfortne a nebude vás pri výkone obmedzovať. Do športového oblečenia nemusíte investovať veľa peňazí, je však potrebný správny výber. Poradíme vám, ako sa pohodlne obliecť a pomôžeme vybrať si, čo budete naozaj potrebovať.

Je fitness oblečenie potrebné?

Samozrejme, dá sa cvičiť v hocičom, je jedno aké oblečenie do fitka zvolíte, tam totiž neplatí žiadny dresscode. Môžete zvoliť akékoľvek oblečenie, či už vyťahané tričko alebo vyblednuté tepláky. Avšak netreba zabúdať na jeden dôležitý fakt. Aj keď nejde o vrcholový šport a venujete sa tréningu len pre dobrý pocit, predsa je cvičenie dostatočne náročné na to, aby ste si ho komplikovali nesprávnym oblečením, ktoré obmedzuje v pohybe alebo nesaje správne pot. Fitness oblečenie vyberajte nielen podľa druhu cvičenia, ktorému sa venujete, ale aj podľa materiálu, z akého je vyrobené.

Správny materiál na fitness oblečenie

Každý človek sa prirodzene potí, o to viac pri športovom výkone. Preto pri výbere oblečenia na šport si všímajte materiál, z ktorého je vyrobené. Pri dlhšom cvičení totiž vypotíte viac potu a vtedy oceníte kvalitné fitness oblečenie, ktoré je vyrobené z materiálu, schopného odvádzať pot od tela preč. Skvelým výberom je oblečenie do fitnesscentra vyrobené z polyesterových zmesí, nylonu, spandexu, či bambusových vlákien. Pokiaľ športové oblečenie obsahuje aj lycru, umožní vám väčší rozsah pohybu a nebudete sa v ňom cítiť príliš obopnuto.

Fitness oblečenie – pomôžeme vám vybrať, čo NAOZAJ potrebujete

Na intenzívne cvičenie sa odporúčajú kúsky oblečenia vyrobené z materiálov, ktoré schnú rýchlo, omnoho rýchlejšie než iné látky, pričom sú hebké i mäkké na dotyk. Ich úlohou je odviesť vlhkosť od pokožky a neabsorbovať ju. Funkčné materiály prenesú vlhkosť z povrchu pokožky až na svoju vonkajšiu stranu a tak je telo neustále v suchu, pričom sa príliš neochladzuje, ale ani neprehrieva. Naopak, bavlna sa neodporúča na také cvičenia, pri ktorých sa veľmi potíte. Tá totiž zachytáva v sebe pot oveľa väčšmi a oblečenie ostáva vlhké a ťažké.

Športové oblečenie podľa druhu športu

Joga a pilates

Pre pomalšie cvičenia typu pilates alebo joga je vhodné oblečenie z mäkkých i príjemných materiálov v pohodlných strihoch. Umožní telu naťahovanie a hýbanie sa bez akýchkoľvek obmedzení. Pri týchto cvičeniach netečú litre potu, ale dôležitá je práve voľnosť pohybu. Pokojne to môžu byť aj čisto bavlnené tričká alebo tričká s prímesou elastanu či polyesteru, ktoré pomáhajú udržať lepší tvar a majú väčšiu trvanlivosť.

Posilňovanie a kardio

Naopak, náročnejšie aktivity, akými sú aerobic, posilňovanie, jazda na stacionárnom bicykli, či beh na bežiacom páse si vyžadujú fitness oblečenie z funkčných materiálov. Udržia počas cvičenia telo v suchu, pretože odvádzajú pot a nemusíte sa báť prepotených kruhov na tričku, ktoré vám hrozia, pokiaľ cvičíte v bavlnenom tričku.

Nevhodné sú klasické široké tepláky, ktoré sa pletú pri dvíhaní činiek, prekážajú v behu na bežiacom páse, alebo sa dokonca môžu zamotať do stacionárneho bicykla. Odporúčajú sa elastické fitness legíny, ktoré nielenže pekne sedia na postave, ale vďaka použitým materiálom sú aj trvanlivejšie. Športové legíny sa dokážu prispôsobiť telu, sú pružné a nekĺžu sa, ani keď robíte náročnejšie cviky. Klasické bavlnené tričká nahraďte tričkami z funkčných materiálov, ktoré obsahujú polypropylén, polyester, či polyamid.

Oblečenie na cvičenie by nemalo byť príliš tesné, aby neťahalo a nezarezávalo sa do pokožky. Pri náročnejších cvičeniach je vhodné obliecť si dve vrstvy, spodná bude odvádzať pot a druhá vrchná vrstva udrží svaly v teple. Hneď po cvičení je vhodné obliecť si napríklad mikinu, aby ste neprechladli.

Ženy, nezabúdajte na športovú podprsenku

Fitness oblečenie – pomôžeme vám vybrať, čo NAOZAJ potrebujete

Niektoré intenzívne športy sa nezaobídu bez základnej nevyhnutnosti a tou je športová podprsenka pre ženy. Vykonávať cvičenie bez športovej podprsenky môže viesť k bolestivému uvoľneniu väziva a následným nepríjemným bolestiam. V tričku so špagetovými ramienkami môžete vyzerať príťažlivo, ale verte nám, aj v športovej podprsenke budete vyzerať in.

 

Športová podprsenka drží prsia na mieste, musí však dobre sadnúť, nemala by byť príliš tesná, ani naopak príliš voľná. Odporúčajú sa varianty s prekríženými ramienkami na chrbte, ktoré sa pri cvičení neposúvajú a nekĺžu. Dnešné športové podprsenky vyzerajú skvele a vyrábajú sa z kvalitných materiálov, ktoré neobmedzujú pohyb, dobre držia na tele a tvarujú postavu.

Uniquefit radí: Popri vhodnom športovom oblečení nezabúdajte na kvalitné ponožky a správne zvolenú obuv, ktorá je dostatočne pevná, aby noha v nej zostala stabilná. Nemenej dôležitý je pravidelný pitný režim a rôzne doplnky, ktoré ku cvičeniu patria, ako sú potítka, uteráky alebo fľaša na vodu.

Lucia

Lucia

New Letter

Kategórie článkov

CLOSE

Kategórie produktov

Add to cart