Detoxikácia organizmu vám prinesie týchto 7 benefitov

Stres, znečistené životné prostredie, chemikálie v jedle, nedostatok pohybu a odpočinku, alkohol, vysoké dávky kofeínu, nikotín, kozmetika či chemické čistiace prostriedky dávajú nášmu telu poriadne zabrať. Medzi príznaky, ktoré priam volajú po detoxikácii organizmu pritom patrí pálenie záhy, plynatosť, zápcha alebo hnačka, ale tiež pretrvávajúca únava. Ak ste sa v tomto zozname našli, potom bude pre vás detoxikácia ako stvorená. Prečítajte si, čo všetko vďaka nej získate.

Detoxikácia organizmu vám prinesie týchto 7 benefitov

1. Detoxikácia organizmu má regeneračné účinky

Ak chcete svoje telo dostať opäť do formy, môže vám pomôcť práve detoxikácia tela. Isteže, pokiaľ detoxikácia nezahŕňa aj dlhodobú zmenu stravovania, jednorazové očisty tela nespravia pre vás nič. To znamená, že sa nepostarajú ani o odstránenie toxínov z tela, ako upozorňujú experti.

Práve detoxikáciou sa totiž človek zbavuje škodlivých látok, ktoré organizmus zbytočne zaťažujú. Väčšina odpadových látok odchádza z tela cez črevá, obličky alebo pokožku. Ak ich vylučovanie podporíme, mali by sme sa cítiť príjemne, zregenerovane, upokojene a smelo môžeme povedať, že tak trochu znovuzrodene.

2. Pomáha nadobudnúť psychickú rovnováhu

Očista tela so sebou prináša množstvo novej energie, ktorú určite budete vedieť využiť. Ak na nejaký čas naozaj “vypnete”, zmiernite tempo, prípadne zabudnete na všetky schôdzky, termíny či úlohy a chvíľu sa budete venovať len sebe a vnímaniu svojho tela a svojich potrieb, uvidíte, že sa budete cítiť oveľa lepšie.

Detoxikácia organizmu vám prinesie týchto 7 benefitov

Detoxikácia totiž neznamená iba fyzické očistenie od toxínov, ale aj zbavenie sa rušivých vplyvov, ktoré útočia na našu psychickú pohodu. Nájsť si čas na seba je dôležitou súčasťou detoxikácie myslenia.

3. Predstavuje prevenciu civilizačných chorôb

Mnohé civilizačné ochorenia, ako je napríklad obezita, cukrovka, vysoký krvný tlak či problémy v psychickej oblasti so sebou prináša práve súčasná moderná doba. Vysoké pracovné nasadenie, neustály tlak na podávanie výkonov, stres a napätie vo vzťahoch sa negatívne odrážajú aj na zdraví. Vďaka pravidelnej detoxikácii môžete eliminovať negatívne následky a podporiť schopnosť odolávať záťažovým situáciám.

4. Detoxikácia harmonizuje hormonálnu hladinu

Detoxikácia organizmu vám prinesie týchto 7 benefitov

Množstvo toxických látok, ktoré sa do nášho tela denne dostávajú, výrazne ovplyvňuje aj bežné procesy v tele, ktoré sú riadené hormónmi. Vieme, že stačí malá zmena vo vylučovaní alebo pôsobení hormónov a výsledky môžu byť veľmi závažné. Medzi výhody detoxikácie patrí aj jej vplyv na normálne vylučovanie a funkciu hormónov a tým pádom pozitívne ovplyvňuje celý rad metabolických dejov v organizme.

5. Upravuje tráviace ťažkosti ako je zápcha, hnačky a podobne

Bolesti brucha, nadúvanie, plynatosť, pálenie záhy, hnačka alebo zápcha môžu byť zapríčinené aj nevhodným stravovaním, v ktorom prevládajú umelé sladené limonády, ťažké vyprážané a mastné jedlá či potraviny obsahujúce množstvo aditívnych látok. Vylúčením nevhodných potravín z jedálnička a výberom pestrej stravy, prevažne zeleninových a ovocných jedál môžete zvýšiť podiel vlákniny vo svojej strave a tým pomôcť pri odstraňovaní škodlivých látok z organizmu.

6. Pomáha pri liečbe kožných vyrážok a ekzémov

Detoxikácia organizmu vám prinesie týchto 7 benefitov

Detoxikácia organizmu má vplyv na zlepšenie vzhľadu pokožky, ktorá môže protestovať proti toxickým a alergénnym látkam z potravín prostredníctvom rozličných ekzémov, tvorbou akné a mnohých ďalších kožných zmien. Odstránením príčiny, ktorá tieto príznaky vyvolala, môžeme obnoviť zdravý a prirodzený vzhľad pleti.

7. Zbavuje únavy, bolestí hlavy a problémov so spánkom

Hoci je pravda, že telo na detoxikáciu môže prechodne zareagovať zvýšenou únavou a bolesťou hlavy, ide len o prechodný stav. Ak sa totiž počas detoxikácie zbavíte nežiadúcich látok, v konečnom výsledku sa budete cítiť zdravšie, zbavíte sa bolestí hlavy a zmiznú aj ťažkosti so zaspávaním.

Tip: Aby sa však toxíny mohli z tela vyplavovať, počas detoxikácie nezabúdajte na pitný režim.

8. Očista organizmu v podobe tabletiek

Samozrejme, väčšina detoxikácií nemá dlhodobé výhody, pokiaľ sa neplánujete aj naďalej zdravo stravovať. Skúste napríklad nahradiť cukor alebo obmedziť konzumáciu spracovaných potravín a alkoholu. V každom prípade sa dá očista tela podporiť, ak budete užívať kvalitný prípravok na detoxikáciu. Vyskúšajte napríklad účinný produkt Sport Definition Essence Ashwagandha, obsahujúci extrakt z koreňov Ashwagandha. Odporúča sa hlavne osobám, ktoré sú vystavené stresu a majú únavný životný štýl. Výrobok účinne podporuje imunitu a vitalitu organizmu, má priaznivé účinky na nervový systém a pokožku a vykazuje výrazné antioxidačné a adaptogénne vlastnosti.

Ďalší účinný prípravok na detoxikáciu predstavuje 6Pak Effective Line Berberine Turmeric. Rhodiola Rosea, rastlina, ktorú produkt obsahuje, sa po stáročia používala ako adaptogén. Jej extrakty ovplyvňujú zmiernenie negatívnych účinkov stresu, podporujú mentálne funkcie a tiež pozitívne ovplyvňujú nervový systém a celkovú pohodu. Rhodiola Rosea pomáha aj ľuďom, ktorí majú problémy s tráviacim systémom.

Lucia

Lucia

New Letter

Kategórie článkov

CLOSE

Kategórie produktov

Add to cart