Bylinky na chudnutie alebo prírodné spaľovače tukov, ktoré naozaj fungujú

Hoci bylinky sami o sebe nevyriešia problém s nadváhou, môžeme ich prizvať do boja s nadbytočnými kilogramami ako svojich pomocníkov. Vďaka nim sa totiž zvýrazní efekt zmeny stravovacích návykov a tiež pohybového režimu. Prečítajte si, aké bylinky stojí za to vyskúšať, a akým spôsobom môžu podporiť snahu schudnúť.

Bylinky na chudnutie

Ako pomáhajú bylinky pri chudnutí

Zvykli sme si už na to, že bylinky používame na prípravu čajov, pri chorobách alebo na zvýraznenie chuti pokrmov. Okrem toho, že jedlám dodajú chuť a vôňu, mnohé sú nabité látkami, ktoré podporujú metabolické procesy v tele, tlmia neovládateľné chute do jedla alebo podporujú detoxikáciu organizmu. Určite je nám dobre známe, že bylinky samy o sebe tuky nerozpustia, majú však mnoho iných skvelých vlastností.

Napríklad zlepšujú trávenie a zabraňujú plynatosti, čo pri chudnutí istotne oceníte. Zabraňujú tiež nadmernému hromadeniu vody v tele a podporujú jej vylučovanie. Bylinky sú skrátka chutné, voňavé a akýkoľvek, nielen diétny jedálniček môžu len a len vylepšiť. Samozrejme, netreba zabúdať na to, že využitie byliniek pri chudnutí nerobí zázraky. To znamená, že nemôžete predpokladať, že schudnete len vďaka trom šálkam bylinkového čaju denne.

UniqueFit radí: Bylinkovú kúru na chudnutie je potrebné doplniť racionálnym, zdravým a vyváženým jedálničkom a nezanedbávať ani dostatok pohybu. Len v takomto prípade bylinky na chudnutie účinne urýchlia znižovanie telesnej hmotnosti.

Hlavné účinky byliniek na chudnutie:

 • potláčajú chuť do jedla
 • stimulujú spaľovanie tukov (lipolýzu)
 • upravujú hladinu cukru v krvi
 • znižujú hladinu cholesterolu
 • podporujú vylučovanie vody z organizmu
 • zvyšujú energiu
 • regulujú metabolizmus
 • zlepšujú trávenie a podporujú pravidelné vyprázdňovanie

Bylinky na chudnutie

Najznámejšie účinné látky na chudnutie v bylinkách

 • Berberín – pochádza z kríka nazývaného Dráč a jeho priaznivé účinky sa používajú hlavne na podporu procesov trávenia a funkcie pečene. Často je súčasťou vitamínových doplnkov ako je 6PAK Effective Line Berberin a Turmeric.
 • Inulín – získava sa z koreňov čakanky alebo púpavy. Je to vláknina, ktorá má prebiotické účinky, prispieva k podpore zdravej črevnej mikroflóry, zlepšuje peristaltiku čriev a pomáha lepšie vstrebať minerály dôležité pre telo.
 • Psyllium – semená skorocelu indického v žalúdku a črevách napučia, čím odstraňujú pocit hladu a navodzujú pocit sýtosti. Obsahujú vlákninu, ktorá výdatne prečisťuje tráviaci trakt.
 • Rosavín – pochádza z Rozchodnice ružovej a patrí medzi prírodné spaľovače tukov. Aktivuje enzýmy ovplyvňujúce spaľovanie tukov a tým podporuje redukciu telesnej hmotnosti. Nájdeme ho aj v prípravku 6Pak Effective Line Rhodiola Rosea.
 • Kyselina hydroxycitrónová (HCA) – je kľúčovou zložkou zodpovednou za straty hmotnosti v kôre citrusu menom Garcinia cambogia.
 • Rastlinné alkaloidy (theobromín, theofylín, xanthín a adenín) – nachádzajú sa v zelenom čaji a zvyšujú metabolizmus tukov. Majútermogenný účinok, zvyšujú tvorbu tepla, takže dochádza k vyššiemu výdaju energie pri rovnakej námahe.

Účinné bylinky na chudnutie

Žihľava

Bylinky na chudnutie

Žihľava je jedným z najsilnejších prírodných čističov organizmu. Okrem celého radu účinkov na pleť či rast vlasov efektívne prečisťuje tráviaci trakt a vďaka svojim močopudným účinkom zbavuje telo nadbytočnej vody. Obsahuje triesloviny, vitamíny B a C, vápnik, horčík a železo. V čerstvom stave sa používa do šalátov a smoothie, ale je vhodná aj do polievky, ako odvar, čaj či na vonkajšie použitie na vlasy, pleť a do kúpeľa.

Zázvor

Bylinky na chudnutie

Podobne i zázvor, koreň s typickou výraznou štipľavou chuťou, je považovaný za populárny prírodný liek na širokú škálu tráviacich porúch. Ide o niekoľko benefitov, ktoré môžu v konečnom dôsledku pomôcť aj pri úbytku hmotnosti. V prvom rade posilňuje a podporuje tráviaci systém. Je známe, že šálka zázvorového čaju pomáha predchádzať nafukovaniu a stimuluje trávenie. Horúci nápoj pripravený z čerstvého zázvoru nabije telo chýbajúcou energiou, čím sa automaticky zlepší aj nálada a chuť cvičiť.

Zázvor má tiež vďaka termogénnym účinkom schopnosť zrýchliť metabolizmus, čo znamená, že zvyšuje teplotu tela a pomáha urýchliť proces spaľovania kalórií. Zázvor je tiež považovaný za prírodný zmierňovač chuti do jedla. Extrakty zo zázvoru často obsahujú aj rozličné spaľovače tukov, napríklad SportDefinition Fat No More.

Listový petržlen

Bylinky na chudnutie

Výborný pomocník pri chudnutí je rovnako koreň petržlenu, ako aj petržlenová vňať. Obe časti tejto rastliny pomáhajú telu pri vyváženej a zdravej strave s dostatkom pohybu spaľovať tuk a redukovať hmotnosť vďaka obsiahnutým cenným látkam. Tie účinne podporujú trávenie, odstraňujú plynatosť, stimulujú funkciu pečene a znižujú zlý cholesterol. Dokonca fungujú ako prevencia proti anémii. Petržlen podporuje činnosť obličiek a pôsobí ako silné diuretikum, čiže odvádza nadmerné tekutiny von z tela. Zvýšená váha býva totiž veľmi často spôsobená priveľkým množstvom vody v tele, takzvaným zavodneným organizmom.

Počas užívania petržlenu sa okrem vody z tela vyplavia aj mnohé toxické látky, ktoré bránia metabolizmu správne fungovať. Petržlen teda naštartuje metabolizmus tak, že zvýši množstvo spaľovaných kalórií a zníži množstvo ukladaných tukov, pretože telo ich využije na výrobu energie. Okrem toho obsahuje aj omega – 3 a 6 mastné kyseliny, zinok, luteín, kyselinu listovú a vitamíny A, B, C a E. Používa sa do polievok, po upečení ako náhrada zemiakových hranoliek, do šalátov, do pesta, aj do slaných koláčov.

Mäta prieporná

Sviežo voňajúca mäta pomáha pri chudnutí tak, že pozitívne vplýva na tráviaci trakt a zlepšuje jeho funkcie. Podporuje vylučovanie žalúdočných štiav a je výborným prostriedkom proti nadúvaniu. Pomáha aj proti prejedaniu sa. Stačí, ak si po jedle uvaríte mätový čaj a neskôr možno skutočne odoláte chuti na zákusok alebo sladkosť.

Lucia

Lucia

New Letter

Kategórie článkov

CLOSE

Kategórie produktov

Add to cart