9 spôsobov ako rýchlo spáliť tuk.

Vykonávaním týchto 9-tich spôsobov,ktoré kombinujú cvičenie a diétu,zaistíte aby tuk z vás zliezol ako maslo ktoré položíte na rozpálenú panvicu.

Ľudské telo je jedinečne adaptovateľný stroj.Ak ste roky zanedbávali tréning a stravu,nabalilo sa na vaše telo značné množstvo tuku.Ten však môžte zo seba dostať oproti tomu ako ste ho získali pomerne rýchlo.V tomto prípade je čas na vašej strane.

Vezmite si týchto 9 rád k srdcu a pokrok na seba nenechá dlho čakať.

1.Nezameriavať sa na hmotnosť na váhe

Najjednoduchšie ako zistiť či napredujete,je postaviť sa na váhu a sledovať čísla ktoré sa vám na displeji zobrazia.Avšak toto číslo nieje smerodajné,pretože vám ukazuje len vašu hmotnosť a nie to čo ste vlastne stratili.Môžete stratiť 5 kíl svalov alebo 5 kíl tuku,pri každom budete vyzerať rozdielne ale váha bude rovnaká.

Váha je síce dobrým vodítkom ale určite by sme sa nemali zameriavať len na to číslo.Viac ako váhe by sme mali veriť pohľadu do zrkadla,tam uvidíme lepšie čo sme stratili.

2.Znižovať kalórie postupne

Prvé čo každého napadne keď sa chce dostať do akej takej formy je,že zoseká svoj kalorický príjem na minimum a jedáva len zeleninu a suché kuracie mäso.Každý kto to vyskúšal vie že takýto štýl nevydrží dodržiavať dlhodobo a zlyhá.Po tejto diéte sa prepcháva jedlom ešte viac ako pred tým a zhodené kilogramy sú späť.

Takýmto spôsobom si však aj drasticky spomalíte metabolizmus a to vám zabráni spaľovať nepotrebný tuk.Aby ste zabránili tomuto metabolickému spomaleniu,znižujte kalórie postupne a až keď natrafíte na stagnáciu,môžte ich znova znížiť.

3.Menťe príjem kalórií

Další spôsob ako nedovoliť aby si vaše telo zvyklo a prestalo spaľovať zásoby tuku je meniť ich príjem.Ak budete meniť príjem svojích kalórií,namiesto aby ste držali ich konštantný príjem.Docielite že telo bude mierne zmätené a váš metabolizmus bude neustále pracovať naplno.

Známy športový tréner Jim Stoppani hovorí:

"Aj keď v dnešnej dobe nemá naša spoločnosť s hojnosťou jedla problém.
Naše telá sú stvorené na to aby ukladali prebytočnú energiu a pripravili sa na 
obdobie hladu.

Ak budete držať konštatné množstvo prijatej energie každý deň,telo upraví 
rýchlosť metabolizmu tak aby vám zabránilo spáliť mnoho energie.
Keď sú vaše hladiny leptínu vysoké,je vysoký aj váš metabolizmus,keď však klesne 
hladina leptínu,zníži sa aj váš metabolizmus.

Takže aby nenastalo zníženie metabolizmu,musíte držať hladinu leptínu 
tak vysoko ako sa len dá.Toto docielite tým že budete niekoľko dní jesť 
menej kalórií a následne príjem kalórií zvýšite nad normál."

 

silový tréning

4.Silový tréning s činkami

Cvičenie zo záťažou pomáha pri odburávaní tukov mnohými spôsobmi.Silový tréning sám o sebe spaľuje množstvo kalórií.Štúdie ale ukazujú že namiesto aerobného tréningu,je pri silovom tréningu náš metabolizmus v obrátkach aj 39 hodín po tréningu.Navyše čím viac svalovej hmoty máte,tým viac kalórií počas dňa spálite.

Keď chcete spáliť len prebytočný tuk,mali by ste cvičiť s činkami aby ste zabránili páleniu aj vašej ťažko vydretej svalovej hmoty.Ak napríklad len beháte,telo sa zbavuje prebytočných kg,aby pri behu spálilo čo najmenej energie a vydržalo čím najdlhšie.Svaly sú dosť ťažké,čiže telo sa ich pri behu s radosťou zbaví.

Takže aj keď je niekto chudý,môže mať veľké množstvo tuku.A to predsa nechceme.

5.Vysoko-intervalový tréning (HIIT)

Vysoko-intervalový tréning je tréning,v ktorom sa striedajú obdobia nízkej a vysokej intenzity.Takýmto spôsobom získate lepšie výsledky v krátkom čase.

Najjednoduchší a pomerne skvelý spôsob,je intervalový tréning so švihadlom.Začnite zahriatím,ktoré bude trvať asi 2-3 minúty a potom  striedajte 10-20 sekundové intervaly s pol minútovými intervalmi nízkej intenzity.

6.Jedzte viac tuku

Konzumovaním dostatočného množstva zdravých tukov,môžete stratiť viac tuku,budovať svalovú hmotu a rýchlejšie sa zotaviť po tréningu.Zdravé tuky majú nespočet zdravotných výhod,hlavne pre vaše srdce.

Neviete ktoré sú zdravé tuky?Takže sú to polynenasýtené (najmä omega-3),ktoré nájdeme v rybách či orechoch a mononenasýtené,tie sa nachádzajú v arašidovom masle,olivovom oleji,vaječných žĺtkach a rybom oleji.

7.Znížiť príjem sacharidov

V poslednom období sa pozornosť zameriava na nízko-sacharidové diéty,ktoré majú svojích priaznivcov,ale aj odporcov.Bez ohľadu na skutočnosť,ktorú stranu preferujete,je faktom,že zníženie príjmu sacharidov,najmä cukru a škrobovitých potravín,zabezpečí úbytok telesného tuku na vašom tele.

Príjem sacharidov by mal byť prevažne z ovocia,zeleniny,ovsených vločiek,či zemiakov.Doležítým faktorom je aj načasovanie príjmu sacharidov.Tieto by sme mali príjmať najmä v dopoludnajších hodinách a v období okolo tréningu.

bielkoviny a sacharidy

8.Zvýšenie príjmu bielkovín

Konzumovanie väčšieho množstva bielkovín zabezpečí to,že telo spotrebuje viac energie pri ich trávení,zasýtia nás na dlhšie obdobie a hlavne pomôže vám udržať svalovú hmotu ktorú potrebujeme.

Účinok príjmu množstva bielkovín na spaľovanie tuku publikovali v štúdií v časopise American Journal of Physiology.Jedna skupina konzumovala množstvo 2g/kg telesnej hmotnosti a druhá zhruba 0,8g/kg telesnej hmotnosti.Skupina ktorá príjmala väčšie množstvo bielkovín spálila väčšie množstvo tuku.

9.Jedzte viac krát do dňa menšie porcie,namiesto 1-2 obrovských jedál

Do popredia sa síce dostáva prerušované hladovanie,kde jedávate len určité obdobie dňa veľké porcie.Toto však nemusí sedieť každému.Dnešný tráviaci trakt sa prispôsobil tomu,že máme stály prísun jedla.Veľa ľudí ktorí skúšali prerušované hladovanie začali trpieť žaludočnými problémami alebo žlčovými kameňmi.

Preto jesť 5-6 krát za deň sa zdá byť najlepšie riešenie ako dosiahnuť nízke percento tuku.Samozrejme ak nám to pracovné vyťaženie nedovolí,musíme nájsť riešenie,ktoré nám bude vyhovovať.Avšak aj pri takejto vyťaženosti,môžme kedykoľvek zahryznúť do jablka,či si dať proteínovú tyčinku.

Navyše tým že vaše trávenie bude neustále rozkladať potravu,bude váš metabolizmus neustále pracovať a vy budete chudnúť.

Takže nebuďte človekom ktorý sa neustále sťažuje,že nemôže pri svojej situácií nič urobiť.Aby ste si zlepšili postavu,použite týchto 9 zlepšovákov.Jediné čo musíte urobiť je konať.

 

Zdroj:bodybuilding.com

Antonio

Antonio

New Letter

Kategórie článkov

CLOSE

Kategórie produktov

Add to cart