Potraviny ktoré pomáhajú pri chudnutí.

Pomaly ale isto,už určite všetci začíname s prípravou na leto.Obdobie sviatkov,nič nerobenia a prejedania sú už za nami a nie všetci sme s tým,čo to na našom tele urobilo spokojní.Začali sme viac športovať aj sme si upravili stravu,a výsledky sú aj tak pomalé.Existuje však pár pomocníkov ktorý nám v tom však pomôžu.

Káva,zelený čaj

Kávu ľudia odjakživa používali ako stimulant.Káva totiž obsahuje látku kofeín,ktorý má povzbudivé účinky na nervovú sústavu.Nevýhodou je že zvyšuje krvný tlak a dehydruje organizmus.Kofeín obsahuje aj zelený čaj,tam je však viazaný na triesloviny a preto sa do organizmu uvoľňuje pomalšie ako kofeín z kávy.Zelený čaj je aj menej dráždivejší na žalúdok,pretože obsah trieslovín dovoľuje uvoľnovať kofeín až v črevnom trakte a nie v žalúdku ako je tomu u kávy.Zelený čaj je aj plný antioxidantov,ktoré nám pomáhajú v boji proti voľným radikálom.Kofeín je najlepšie užívať pred fyzickou aktivitou,naštartuje organizmus,oddiali únavu a tým nám pomôže intenzívnejšie odtrénovať.

Škorica

Škorica patri do skupiny korenín.Rôzne výskumy dokázali že má schopnosť regulovať hladinu inzulínu v tele,taktiež znižuje glykemický index prijatých potravín.Ďalej bolo zistené že významne pomáha u ľudí s diabetesom 2.stupňa.U tohto typu síce pankreas produkuje dostatok inzulínu,ale bunky majú naň zníženú citlivosť.Škorica pravdepodobne zvyšuje buniek na inzulín.Takže ak príjmete vysoko-sacharidové jedlo a pridáte do neho škoricu,znížite tým prípadné škody na vaše telo.

Škorica

Chilli papričky

Chilli papričky obsahujú kapsaicín.Ten podporuje krvný obeh,zvyšuje metabolizmus,znižuje hladiny krvného cukru a zabraňuje aj usadzovaniu hlienov v pľúcach.Takže ak chcete rýchlejšie spaľovať tukové vankúše,pridajte si do jedla chilli papričky alebo korenie z nich a pocítite rozdiel.

Citrón

Citrón obsahuje vitamín C,ktorý ma dôležitú úlohu v organizme a jeho pochodoch.Spolu s vitamínom B6 majú významnú úlohu pri tvorbe L-carnitínu.L-carnitín je aminokyselina ktorá pomáha uvoľňovať mastné kyseliny do obehu a tým môžu byť využité ako zdroj energie pri fyzickej námahe.

Losos

Táto ryba obsahuje vysoký obsah bielkovín,významné množstvo omega-3 mastných kyselín a dostatočné množstvo jódu.Jód ovplyvňuje funkciu štítnej žľazy a ak ho máme nedostatok,tak je znížená aj funkcia štítnej žľazy a tým sa nám spomaľuje metabolizmus.Pri nedostatku jódu sme ospalí,bez energie,máme problémy so spánkom a sme náchylní ku chorobám.Omega-3 sú veľmi dôležité pre správny chod organizmu.Pri nedostatku omega-3 máme problémy so spánkom,s priberaním,únavou,vlasmi,nechtami,kožou a mnoho iných ťažkostí.Ryby ako losos,sardinky,treska,tuniak a pod. by sme mali konzumovať aspoň 2x do týždňa.

losos

Vajcia

Vajíčka sú zdravé o tom niet pochýb,aj keď niektorí tvrdia opak.Obsahujú látky ako cholín či chróm,ktoré ovplyvňujú rýchlosť metabolizmu a tým aj premenu tukov v tele na potrebnú energiu.Chróm naviac ovplyvňuje tvorbu inzulínu a zabraňuje pocitu hladu.

Voda

Naše telo zo 70% tvorí voda a ak jej máme nedostatok prejaví sa to aj na chode organizmu ako takého.Voda zrieďuje krv aby mohla rýchlejšie tiecť cievami a tým aj rýchlejšie prenášala mastné kyseliny k mieste spotreby(svalom).Voda zaplní žalúdok a tým zabezpečí pocit plnosti.Ak pijeme studenú vodu,naše telo ju musí zohriať na telesnú teplotu a tým sa spotrebúva energia.Čiže aj obyčajnou vodou sa dá zvýšiť výdaj energie.

Takže skúste zaradiť týchto zopár pomocníkov do vášho jedálnička a určite sa výsledky dostavia o trocha skôr ako ste ich očakávali.

 

Antonio

Antonio

New Letter

Kategórie článkov

CLOSE

Kategórie produktov

Add to cart